Rybie farmy do rodiny - Kontrola nad potravinami.

O Aquaponii sa toho napísalo už veľa. No možno nie každý vie, že to nie je len tak. Je to symbióza. Áno, niečo ako súžitie. Ak je málo rýb, alebo sa kŕmia nedostatočne, niečo v symbiotickom procese chýba. Alebo ak nie je slnko a teplo, rastliny nerastú. Ten proces je samozrejme oveľa zložitejší.

No nie až tak, aby sme si vlastný chov rýb a menšiu záhradku nemohli prevádzkovať sami. Niečo ako sebestačný dom, zdarma teplo, elektrika, voda a jedlo.

Snažme sa spolu o trend sebestačnosti. Sme permakultúra v kocke.

V nádrži o objeme 535 litrov sa dá toho chovať viac. V prvom rade ryby, ale aj raky a krevety, nesmieme zabudnúť na Vaše "či susedove" rybárske úlovky. Vnútorný rozmer na plavbu je vhodný aj pre väčšie ryby. Vnútorná dĺžka - 1110 mm, šírka - 710 mm a výška - 610 mm. Akva Cube je vyrobený z HDPE. Určený pre styk s potravinami. Aj rastlinám sme dopriali rovnaký materiál. A tiež hydroponický substrát, aby sa rastlinky mali kde uchytiť. Neustála cirkulácia vody cez kalový filter a mikrofáse rohože zabezpečuje čistotu vodného sveta. Samozrejmosťou Aquaponickej sady Akva Cube, je vzduchovanie, dôležité pre prekysličenie celého systému. Veľkou mierou sa na ňom spolupodieľa aj bell siphon, pravidelným vypúšťaním rastových polí. Súčasťou setu je aj výhoda riadenia teploty a jeho merania. S funkciami zopnutia pri poklese teploty. Komfortom Akva Cube je posuvný, otvárací vrch, čím sa uľahčuje práca s chovným materiálom. Všetky ostatné materiáli - inox nerez aby Vám nikdy nič nehrdzavelo. Svietenie zabezpečujú led diódy, ako inak keď trend je šetriť.

Jedlo je základom energie, podobne ako to funguje v Aquaponii.

Aj ľudia potrebujú jedlo, energiu. Kontrolovať svoje potraviny, alebo aspoň ich časť. Aby vedeli čo jedli a odkiaľ to jedlo pochádza. 

Chov rýb aj pestovanie v Aquaponickom systéme  je o niekoľko generácií vpred.

Ryby dokážu najefektívnejšie meniť prijatú potravu na svalovinu čo je v porovnaní s hospodárskymi zvieratami bezkonkurenčné.  Najvhodnejšia ryba je tilapia  „vo svete najviac chovaná“ pre jej ľahký chov a vysoký prírastok. Vysoký obsah bielkovín z nízkym obsahom tuku. Všeobecne ryby  obsahujú Omega3 mastné kyseliny, selén, B 12, draslík, ale aj fosfor. Môžete chovať aj okrasné ryby, alebo iné európske druhy rýb a sladkovodných živočíchov. 

Odpad z Akva Cube je zas cennou potravou pre rastliny, pre ich rýchly a zdravý rast. 

Rastliny viac ako 200 druhov od úžitkových až po dekoračné. Osobne najradšej preferujeme listovú zeleninu, alebo bylinky. Niečo z čoho je aj úžitok.

Dôležitou zložkou je aj kvalitné a overené krmivo. Čím sa v riadených farmách, alebo vo veľkých komerčných projektoch kŕmia ryby nevieme.

Keď si ryby kŕmime kvalitnou potravou sami, viete udržať Váš chov nielen zdravý, ale aj Vášmu organizmu neškodný.

Aquaponický set Akva Cube je navrhnutý s maximálnou precíznosťou.

Tak aby rešpektoval životné prostredie, prispieval k úspore vody a prinášal ľudom a ich rodinám zdravé produkty.

Budujme spolu zdravšie poľnohospodárstvo, šetrime prírodné zdroje a maximalizujme efektivitu výroby potravín.

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.